ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ
КАЛЕНДАР ПОДІЙ
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
КУРСИ ВАЛЮТ
???? ???????? ?????? ?? ??????
АРХІВ НОВИНІсторична довідка


Категорiя: Про центр » Історична довідка       Дата: 17-09-2011, 11:35      

Історична довідка

Центр був створений як самостійний навчально-освітній заклад на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1996 р. № 224 „Про центри підвищення кваліфікації державних службовців і керівників державних підприємств, установ і організацій” та відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 1 листопада 1996 р. № 543.

Історична довідка

Першим директором Центру було призначено Ніну Пилипівну ЧЕРНИШ, яка пройшла трудовий шлях від директора школи до заступника голови районної ради. Саме вона, маючи великий управлінський досвід, забезпечила становлення Центру, зокрема підготовку установчих документів, визначення основних напрямів роботи новоствореного освітнього закладу, налагодження співпраці з різними установами та організаціями.

Історична довідкаЗ 2002 р. директором Центру є ВАРУХА Світлана Миколаївна. Народилася 26 грудня 1960 р. у м. Суми. В 1985 р. закінчила Сумський держаний педагогічний інститут ім.. А.С. Макаренка, учитель української мови та літератури, в 2005 р. – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, магістр державного управління. Протягом 1988-2002 рр. Працювала на державній службі, зокрема в управліннях освіти і науки, сім’ї та молоді, апараті Сумської обласної державної адміністрації.

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти України, Головдержслужби України, голови Сумської обласної державної адміністрації, голови Сумської обласної ради. Відзначена Подяками голови Сумської обласної державної адміністрації.

На сьогодні Центр - це єдиний в області навчальний заклад післядипломної освіти, який здійснює підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Штатна кількість працівників закладу становить 10 осіб. Навчальний відділ очолює КУЧМЕНКО Юлія Володимирівна, навчально-методичний відділ – ГУЧЕНКО Ольга Вадимівна, відділ технічних засобів навчання – САХНО Віталій Васильович; методичну службу Центру представляють – СИТНИК Світлана Михайлівна, БУРЯТОВА Діана Борисівна, ЯЦУРА Сергій Петрович. Головний бухгалтер – БОЖКОВА Наталія Іванівна, секретар – БАРАНЕЦЬ Вікторія Миколаївна.

Історична довідка

Історична довідкаЦентр має ліцензію Міністерства освіти і науки України на право надання освітніх послуг навчальними закладами, пов’язаних з одержанням освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. 

З метою підтримання високого рівня надання послуг з післядипломної освіти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та працівникам державних підприємств, установ і організацій у 2009 році впроваджено систему управління якістю відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001-2001 «Системи управління якістю. Вимоги», що позитивно вплинуло на управлінську діяльність керівництва центру, забезпечило системність у вивченні потреб, очікувань та задоволеності споживачів, організації навчального процесу, доборі викладачів, методичному забезпеченні навчального процесу тощо.

У 2009 році Сумський центр післядипломної освіти включено до Державного реєстру вищих навчальних закладів України. (Довідка Міністерства освіти і науки України від 28.05.2009 р. №19-Д-606).

Центр діє на підставі Статуту, який затвердженый засновником за погодженням з Національним агентством України з питань державної служби та Міністерством освіти і науки України.

Здійснення якісної підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування через постійне вивчення та задоволення потреб замовників у високопрофесійних та висококультурних працівниках, здатних компетентно і відповідально виконувати управлінські функції, впроваджувати новітні соціальні технології, сприяти інноваційним процесам – є місією Сумського центру післядипломної освіти.

У взаємодії з кадровими службами органів державної влади, органів місцевого самоврядування здійснюється вивчення потреб державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, оновлення змісту програм та розробка навчально-методичних матеріалів з актуальних питань публічного управління.

Цілями Центру є:

 • надання науково-методичної, інформаційної і консультативної допомоги органам державної влади та органам місцевого самоврядування;
 • сприяння підвищенню рівня професійного корпусу державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
 • поліпшення результативності системи управління якості.

Головні завдання Центру:

 • надання послуг з післядипломної освіти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та працівникам підприємств відповідно до законодавства;
 • надання методичної, інформаційної і консультативної допомоги органам державної влади та органам місцевого самоврядування з питань підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування є безперервним процесом і здійснюється за такими видами:

 • навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;
 • тематичні постійно діючі семінари;
 • спеціалізовані короткострокові навчальні курси;
 • тематичні короткострокові семінари, зокрема тренінги;
 • стажування в органах влади, на які поширюється дія Законів України: «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
 • самостійне навчання (самоосвіта);
 • щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець».

За ліцензійний період Сумський центр післядипломної освіти видав понад 100 підручників, навчально-методичних збірників та посібників, рекомендацій із самостійної роботи з різних аспектів напряму «Публічне управління та адміністрування»: стратегія реформ 2020, регіональне управління та місцеве самоврядування, економічна політика держави, реалізація соціальної та гуманітарної політики, електронне урядування, питання європейської та євроатлантичної інтеграції України, боротьби з корупцією, мовна політика тощо.

З метою координації навчального процесу, надання високоякісних освітніх послуг, актуалізації змісту навчання відповідно до потреб держави, регіону та особистісних потреб слухачів; методичного забезпечення навчального процесу; впровадження передового досвіду; удосконалення роботи з викладачами у Сумському центрі післядипломної освіти створено і працює навчально-методична рада, яка є дорадчо-консультативним органом центру.

З метою поліпшення методичного забезпечення щороку оновлюється література та методичні видання за тематикою нових програм та модулів, пов’язаних з питаннями інтеграції України в ЄС та адаптації інституту державної служби в Україні до стандартів ЄС, питань запобігання і протидії корупції, соціальної політики, ділового мовлення, інноваційної діяльності, інтелектуальної власності, залучення молоді до державної служби, інформаційного забезпечення тощо.

З метою інтенсифікації та оптимізації навчального процесу навчальні аудиторії обладнані мультимедійною технікою, з доступом до INTERNET, системами кондиціювання повітря. Сформовано методичний кабінет з бібліотечним фондом понад 2000 примірників за різними напрямами наукових знань. Комп’ютерний клас обладнаний технічними засобами для відеоконференцій, вебінарів, дистанційного навчання.

Сумський центр післядипломної освіти продовжує роботу над:

 • модернізацією навчальних програм відповідно до перспектив розвитку публічного управління;
 • упорядкуванням каталогу існуючих та створенням нових електронних методичних розробок та навчальних посібників;
 • удосконаленням механізму проведення відеоконференцій та on-line тестування;
 • налагодження міжнародного співробітництва з питань підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.


Пріоритети діяльності центру:
 • постійна актуалізація змісту навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад;
 • забезпечення практично орієнтованого безперервного навчання з метою розвитку професійних компетентностей державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі фахівців об’єднаних територіальних громад області;
 • реалізація навчальних програм, спрямованих на підготовку керівників-лідерів, здатних використовувати в професійній діяльності сучасні управлінські технології з метою забезпечення переходу від державного управління до державного та муніципального менеджментів.

Напрями навчально-методичної роботи:

 • щорічне оновлення та розробка нових програм тематичних короткострокових семінарів, тематичних постійно діючих семінарів, тренінгів, спеціалізованих навчальних курсів;
 • перегляд та оновлення, тестів, дидактичних завдань для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
 • вивчення та впровадження форм, методів та засобів організації навчального процесу, інноваційних технологій, передового досвіду національної та зарубіжної системи підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування;
 • надання інформаційних, навчально-методичних, наукових матеріалів розміщених на сторінках сайту;
 • впровадження елементів дистанційної форми навчання: розробка та організація вебінарів, on-line тестування;
 • робота з талановитою молоддю, випускниками вищих навчальних закладів з метою залучення їх до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

__________ _____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
ОПИТУВАННЯ
Чи має для Вас практичне значення підвищення кваліфікації
Так
Ні
Частково
Не замислювався
?????? ????? ??????
?????? ????? ??????
??????? ???? ??????
?????? ????????????????
?????? ??????? ????
?????? ?i??? ????
????????? ???????? ???????? ??????
???????? ?????? ???????? ???????? ??? ??????????? ??????
{sape_links}